wtorek, 10 listopada 2015

Montaż i demontaż rusztowań



Montaż rusztowania wymaga przede wszystkim wiedzy, ponieważ tylko wtedy można je zrobić poprawnie. Znają się na tym firmy budowlane, które praktycznie codziennie mają do czynienia z takim rusztowaniem. Złożenie ich w całość wymaga również zręczności i siły, ponieważ elementy stalowe są dosyć ciężkie. Najpierw trzeba złożyć ze sobą rurki metalowe, a dopiero potem są one stawiane przy budynku. Na końcu są montowane schody, drabiny, deski, które ułatwiają przejście z jednego piętra na drugie lub na inną stronę rusztowania.

Takie rusztowania do prac tynkarskich mogą stać cały czas, dopóty remont nie będzie ukończony. Jedynie na czas burzy trzeba je zabezpieczyć, ponieważ może runąć lub nagle się obsunąć. Czasami na rusztowanie zakładana jest specjalna folia, która chroni również przed deszczem, a także pozwala elewacji szybciej wyschnąć. Po ukończonych pracach, następuje zdejmowanie rusztowania, a trwa to przynajmniej kilka dni. Zaczyna się zawsze od najwyższego piętra i schodzi po kolei na dół.

1 komentarz:

  1. Użyteczność rusztowań jest niesamowita. Niezależnie od tego czy stawiamy kościół, biurowiec czy własny dom to rusztowanie zawsze się przyda. Jak wykańczałem poddasze to doszedłem do wniosku, że wynajmę rusztowanie z https://www.arad.pl/rusztowania-przejezdne-layher,g31.html, żeby przyśpieszyć prace.

    OdpowiedzUsuń